Portal usług dla zwierząt

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Bezpieczne i komfortowe wakacyjne podróże z psem

Każdy posiadacz psa chce spędzać z nim jak najwięcej czasu. Kogo innego, oprócz najbliższej rodziny, warto zabrać na wakacje czy wycieczkę jeśli nie najlepszego przyjaciela. Zwierzolub postanowił poradzić swoim czytelnikom w co koniecznie powinni się zaopatrzyć przed podróżą by była ona prawdziwą przyjemnością, a nie pasmem kłopotów z psem.

Oto nasza lista najważniejszych rzeczy do spakowania:

Psia książeczka zdrowia

Jest to rzecz niezbędna jeśli podróżujemy publicznym środkiem transportu, na przykład pociągiem lub autobusem. Dowód potwierdzający stan zdrowia zwierzaka i wykonanie niezbędnych szczepień przyda się także w razie pogryzienia lub wypadku, w wyniku którego konieczna będzie pomoc weterynarza.

Woda

W czasie długiej podróży, szczególnie w wakacje gdy jest ciepło, pies może bardzo szybko odwodnić się i dostać udaru cieplnego. By do tego nie dopuścić miejmy przy sobie zawsze wodę dla naszego czworonoga. Warto robić co jakiś czas przystanki na picie. Polecamy także zakup specjalnej miski do samochodu, która jest przytwierdzana do siedzenia za pomocą rzepów, a dzięki specjalnej konstrukcji woda się z niej nie wylewa, nawet podczas gwałtownych manewrów auta. Jeśli planujemy natomiast piesze wycieczki, pamiętajmy też o zabraniu butelki z wodą dla psa. By było mu łatwiej pić, butelka powinna mieć nieco szerszy otwór niż tradycyjnie. Wtedy zwierzak znakomicie poradzi sobie nawet bez miski.

Smycz i kaganiec

Nawet jeśli jesteśmy pewni posłuszeństwa naszego psa, powinniśmy je mieć ze sobą na wszelki wypadek. Podczas wakacji zwiedzamy przecież także miejsca gdzie luzem biegające zwierzę mogłoby być niemile widziane (ogrody dendrologiczne, zabytkowe starówki). Nie chcemy też również by futrzak zgubił się w otwartym terenie, co często się zdarza gdy jest w obcym miejscu, gdzie jest dużo nowych zapachów i wrażeń.

Dobra karma

W podróż najlepiej zabrać zapas suchej karmy wysokiej jakości, którą wcześniej sprawdziliśmy. Ostatnia rzeczą jakiej potrzebujemy w napiętym harmonogramie wycieczki są psie problemy żołądkowe.

Kocyk i zabawka

Coś co kojarzy się psiakowi z domem sprawi, że będzie spokojniejszy. Dodatkowo podczas naszej nieobecności (bo w końcu są też miejsca do zwiedzania, do których nie wpuszcza się psów; jeszcze) zwierzęciu będzie mniej smutno i nudno jeśli będzie miało coś do gryzienia. Oprócz zwykłego gryzaka może nam się przydać w takich wypadkach na przykład kilka smakowitych prasowanych kości.

Woreczki lub tekturowe zestawy do sprzątania

Podróż to także znakomita okazja do propagowania właściwych postaw wśród właścicieli psów. Dlatego też by nikt nie pomyślał, że my, lub nasz pies, jesteśmy źle wychowani (lub by zwyczajnie nie dostać mandatu) zawsze miejmy pod ręką zestaw do sprzątania psich kupek.

Mata

Podczas podróży samochodem, o ile oczywiście pies nie podróżuje w bagażniku, przydaje się bardzo specjalna mata w kształcie korytka, dokładnie zabezpieczająca siedzenia przed sierścią i zabrudzeniami, a także powstrzymująca psa przed wskakiwaniem na przednie siedzenia (co się często zdarza). Dodatkowo możemy zapewnić sobie i psu większe bezpieczeństwo przez użycie specjalnych psich pasów.

Zapytań: 11, Copyrights © Zwierzolub, 2013 | Wykonanie katalogu: Michał Bollin