Portal usług dla zwierząt

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Co począć ze zwierzakiem gdy opiekun jedzie na urlop?

Wraz z długim weekendem majowym rozpoczyna się sezon wyjazdów, wycieczek i urlopów. Wielu posiadaczy zwierząt staje wtedy przed trudnym dylematem co począć z psem lub kotem na czas ich nieobecności. Oczywiście Zwierzolub radzi najpierw upewnić się czy nie można pupila zabrać ze sobą. Wiele hoteli i pensjonatów zezwala już na przebywanie w pokojach zwierząt. Jeśli jednak taki wariant jest niemożliwy, radzimy rozważyć następujące kroki:

Zdać się na rodzinę

Warto zapytać kogoś z rodziny, szczególnie jeśli mieszka niedaleko i zwierzę go zna, czy nie zechciałby się nim zaopiekować. Może nawet wchodziłaby w grę tymczasowa przeprowadzka do mieszkania właściciela psa lub kota. Karmienie i wyprowadzanie psa może być świetnym sprawdzianem odpowiedzialności dla nastoletniego siostrzeńca lub miłym odwdzięczeniem się za przysługę wyświadczoną siostrze lub szwagrowi.

 

Zapytać sąsiadów

Wariant, w którym ktoś po sąsiedzku dogląda naszego pupila wart jest rozważenia, ponieważ nie będzie to na pewno duży problem dla tej osoby skoro mieszka blisko, a zwierzak lepiej by się czuł przebywając u siebie i pod opieka kogoś znajomego.

 

Znaleźć petsitera

Za pośrednictwem Internetu lub z polecenia pracowników schronisk i fundacji działających na rzecz zwierząt bardzo łatwo jest znaleźć kogoś kto przygarnie na tydzień lub dwa naszego włochatego towarzysza. Taka opieka zwykle nie kosztuje drogo, a podejmujące się jej osoby naprawdę kochają zwierzęta i wiedza jak się nimi zajmować.

 

Skorzystaj z hotelu dla zwierząt

Wybór okolicznego azylu dla psów i kotów może okazać się w wielu wypadkach najkorzystniejszym rozwiązaniem. W takim miejscu zwierzak może liczyć na fachowa opiekę, kompleksowe usługi pielęgnacyjne, a wielu wypadkach także na pomoc weterynaryjną, co ma duże znaczenie w przypadków psów i kotów przewlekle chorych lub po prostu starych.

 

Chęć wyjeżdżania na kilkudniowe czy nawet kilkutygodniowe wyjazdy nie jest już obecnie żadnym powodem do tego by nie posiadać zwierząt Jest naprawdę wiele sposobów na to, by za nasz tryb życia zwierzaki nie płaciły najwyższej ceny, czyli zdrowia i życia. Niestety wciąż jeszcze zbyt wiele kotów i psów kończy przywiązanych do drzewa w lesie, porzuconych w worku, wyrzuconych z samochodu czy podrzuconych pod ogrodzenie schroniska.

Zapytań: 11, Copyrights © Zwierzolub, 2013 | Wykonanie katalogu: Michał Bollin