Portal usług dla zwierząt

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Czy nie brakuje ci towarzysza spacerów? Adoptuj!

Początek wiosny to idealny czas by poważnie rozważyć przygarnięcie psa. Coraz cieplejsza aura zachęca do dłuższych spacerów i pieszych wycieczek, dobrych zarówno dla naszego zdrowia jak i dla psychiki. Jeśli więc do tej pory nie zdecydowałeś się na adopcje ze względu na dobro zwierząt, to może zdecydujesz się na adopcje ze względu na własny interes i dobre samopoczucie.

Pies jest gwarancją codziennej dawki ruchu, której naprawdę nieliczni zażywają w odpowiednich ilościach samodzielnie. Nikt przecież nie będzie samotnie krążył po parku codziennie przez pół godziny lub okrążał skwerek z trawnikiem o świcie. Nawet jeśli wiemy, że dobrze by nam to zrobiło, lenistwo jest zazwyczaj silniejsze niż zdrowy rozsądek.

Posiadacze czworonogów nie mają takich problemów, ponieważ zawsze mają pretekst, żeby gdzieś wyjść. Pies jest dla wielu ludzi idealnym kompanem w codziennych aktywnościach, ale także w podróży, która dzięki specjalnym sprzętom i właścicielom hoteli i pensjonatów pozwalających na nocleg zwierzętom, wcale nie jest tak uciążliwa, jak to się powszechnie uważa.

Mając pod opieką psa wcale nie trzeba się zmuszać do wykonywania czynności, na które nie ma się ochoty, ponieważ miłość jaką szybko zaczynamy czuć do włochatego przyjaciela, jest dla ludzi najlepszą motywacją do działania.

Szczególnie bliską więź można nawiązać z adoptowanym psem (bo przecież przyjaciół się nie kupuje). Świadomość jego ciężkich przejść zachęca właścicieli do wynagradzania mu niełatwego życia. Przywiązania i wdzięczności adoptowanego czworonoga nie można z niczym porównać, a ludzie którzy zdecydowali się na ten krok, podkreślają, że jest to najlepsze co mogli zrobić nie tylko dla psiaka, ale i dla siebie.

Możliwości adopcji jest współcześnie bardzo wiele. Można się skontaktować bezpośrednio z właścicielami psów do oddania, na przykład poprzez którąś z licznych stron poświęconych adopcji zwierząt, albo przez większość serwisów ogłoszeniowych, gdzie są osobne działy tej tematyce. Można także obejrzeć strony schronisk dla zwierząt albo Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, albo po prostu odwiedzić którąś z tych placówek i spojrzeć w oczka osobiście potencjalnym najlepszym przyjaciołom człowieka. Może akurat któryś ze spotkanych tam terirerowatych przystojniaków, maluchów w typie jamnika lub wyżłowatych albo wilczurowatych piękności stanie się nieodłącznym towarzyszem już nie tylko wiosennych spacerów.


Galeria zdjęć

Zapytań: 11, Copyrights © Zwierzolub, 2013 | Wykonanie katalogu: Michał Bollin