Portal usług dla zwierząt

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Jak oduczyć psa sikania w domu?

Gdy dorastamy i zakładamy rodzinę, wchodzimy w świat nieustających obowiązków. Codziennie zachowujemy określoną rutynę. Chodzimy do pracy, sprzątamy w domu, zajmujemy się dziećmi. Wspaniałym dopełnieniem tego wszystkiego jest zakup czworonożnego przyjaciela – psa. To idealny kompan do wychowania się z dziećmi, wierny przyjaciel oraz część rodziny. Co prawda wiążą się z nim dodatkowe obowiązki, takie jak spacery codziennie rano, wizyty u weterynarza czy zakup dobrej jakości karmy dla psa. Razem z psem pojawiają się również takie problemy, jak oduczyć psa sikania w domu lub jak nauczyć połykać tabletki. W rezultacie korzyści z zakupu psa są o wiele większe, przez co obowiązki wcale tak nie przerażają. Można albo zakupić psa z prywatnej hodowli lub dokonać adopcji w schronisku. Biorąc pod uwagę zakup psa z prywatnej hodowli, należy mieć na uwadze, aby dokładnie sprawdzić hodowle. Pies kocha tak samo niezależnie od tego, czy jest z hodowli, czy ze schroniska. Jednak warto pamiętać, że te ze schroniska mogą być trochę bardziej problematyczne w wychowaniu przez swoje złe przeżycia z człowiekiem i na przykład mogą załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne w domu, a nie na podwórku.

Jak pozbyć się problemu z obsikiwaniem mebli?

Skupiając się na pytaniu, jak oduczyć psa sikania w domu, weźmy pod uwagę to, że istnieje kilka metod nauki psa załatwiania się na dworze. Należy psa każdorazowo nagradzać za załatwienie potrzeby fizjologicznej tam, gdzie powinien. Kategorycznie nie wolno bić psa w przypadku sikania psa w domu. Spacery na początku nauki powinny być bardzo częste, aby dać psu, jak najwięcej okazji do prawidłowego załatwienia się co utrwali w nim dobry nawyk. Pies z natury wymaga spacerów oraz treningów siłowych, jak i intelektualnych. To ważne, aby zachować w psie prawidłową sprawność samodyscypliny oraz nauki komunikacji z człowiekiem. 

Mata dry bed dla szczeniaków 

Kolejnym krokiem może być nowy wynalazek tak zwany dry bed dla psa. Ta metoda ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Skuteczność zależy od charakteru psa oraz od umiejętności właściciela we wprowadzaniu różnych nowości. Dry bed dla psa to mata, która z wierzchu zawsze jest sucha, czyli wchłania wilgoć w głąb maty. Przy małych szczeniakach może zaburzyć możliwość nauki odczuwania potrzeb fizjologicznych, za to rewelacyjnie sprawdzi się u starszych psów, które ze względu na wiek cierpią na nietrzymanie moczu lub zdarzają im się niekontrolowane oddawanie moczu. W przypadku długotrwałej oporności psa na naukę, samodyscypliny z oddawaniem moczu w domu, dobrym rozwiązaniem może być poproszenie o pomoc behawiorysty, który sprawdzi gdzie leży dokładnie problem. Można też korzystać z płatnych szkoleń dla psów, na których profesjonalny trener zajmuje się nauką psów. Zwracają uwagę, na której płaszczyźnie jest problem i jak go rozwiązać. Posiadanie przyjaciela czworonożnego to prawdziwy obowiązek i wymaga wiele cierpliwości, miłości i poświęcenia z każdej strony, ale więź, jaką można zbudować, jest bezcenna i warta każdej złotówki, każdego wyrzeczenia lub poświęcenia.

Pies to prawdziwy przyjaciel człowieka.
Maty dry bed kupisz na canilove.pl

Zapytań: 11, Copyrights © Zwierzolub, 2013 | Wykonanie katalogu: Michał Bollin