Portal usług dla zwierząt

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Kot dla początkujących – must-have posiadacza kota

Choć tytuł nowej książki Beaty Pawlikowskiej sugeruje, że pozycja może się przydać tylko osobom zaczynającym swoją przygodę jako koci opiekunowie, to zapewniamy, że nawet jeśli macie koty już wiele lat, powinniście przeczytać ten poradnik. Zdarza się bowiem, że (tak jak niegdyś autorka) mamy koty od dawna, ale źle się nimi opiekujemy.

Nieodpowiednie żywienie, brak właściwej stymulacji czy dbałości o kocie zdrowie, może być przyczyną nie tylko groźnych chorób, ale też zaburzeń zachowania. Wtedy i kot, i my mamy problem. Wielu właścicielom ciężko jest zrozumieć dlaczego na przykład kot załatwia się poza kuwetą (choćby na nasze buty), drapie meble, niszczy firanki czy hałasuje po nocach. Beata Pawlikowska wyjaśnia wszystkie te trudne kwestie, zawsze wychodząc z tego samego punktu jakim jest przekonanie, że kot to kot, a jego kociej naturze należy się szacunek i zrozumienie.

Większość kocich kwestii opisanych w Kocie dla początkujących, oparta jest o osobiste doświadczenia i obserwacje autorki. Będąc opiekunką dwóch wspaniałych kocurów – Krzysztofa Kolumba i Elvisa Presleya – ma na co dzień wiele okazji do sprawdzenia swych teorii w praktyce. Ma też wiele determinacji i cierpliwości pozwalających na śledzenie przekrętów producentów kociej żywności, którzy wciskają nam coś, co nigdy nie powinno trafić nie tylko do żołądka kota, ale i do żadnego innego przewodu pokarmowego żywej istoty. Słynna podróżniczka przy okazji podpowiada jaki jest jej sposób na kocią dietę, która zapewni sierściuchom zdrowie na lata. Patrząc na liczne zdjęcia Krzysztofa i Elvisa zawarte w tej pięknie wydanej książce, ten sposób karmienia się sprawdza.

 

Kot dla początkujących to w pewnym sensie pozycja niezwykła, gdyż tak samo jak kotów dotyczy ludzi. Autorka podpowiada nie tylko czym czesać i czym karmić kota, czy jaki wybrać drapak i gdzie go ustawić. Większość zawartych tu przemyśleń dotyczy kociej i ludzkiej psychologii, tego jak nieświadomi własnych problemów, przenosimy je na złą opiekę nad zwierzętami. Każdy typowy problem kociarza, na przykład kot na blacie czy zasikany dywanik, Beata Pawlikowska rozwiązuje w nietypowy sposób. Nie zdziwcie się jeśli po tej lekturze zaczniecie przemawiać do swoich pupili z pełnymi szacunku prośbami i wyjaśnieniami:) lub jeśli zechcecie bardziej dostosować dom do kocich potrzeb.

 

Oczywiście, w tym poradniku znajdziecie też wiele podstawowych informacji, bez których nawet nie można zacząć kociej przygody. Jeśli nie wiecie czy warto wykastrować kota, co mu dawać do picia, jak się z nim bawić, czy konieczne są siatki w oknach lub jak wygląda transport sierściucha do weterynarza, z pewnością tu znajdziecie wszystkie odpowiedzi.

 

 

 

Zapytań: 11, Copyrights © Zwierzolub, 2013 | Wykonanie katalogu: Michał Bollin