Portal usług dla zwierząt

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Książka dla zwierzolubów! Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak autorstwa Anny Kamińskiej

Jest to książka poświęcona osobie, która zwierzętom oddała cała swoje życie. Z każdej strony tej biografii tchnie miłość do psów, sów, saren, łosi, borsuków, dzików, a nawet żab. Nawet jeśli nie pałacie do zwierząt wielką sympatią, to jesteśmy pewni, że to się zmieni po tej właśnie lekturze. A jeśli macie w swym otoczeniu kogoś kto kocha przyrodę, to podpowiadamy, że Simona to idealny prezent na każdą okazję.

Urodzona w zacnej krakowskiej rodzinie Kossaków, od pokoleń zajmujących się malarstwem i literaturą, Simona nie przejawiała żadnego ze spodziewanych talentów, ale jak wszyscy krewni, bardzo kochała zwierzęta. Nie od razu znalazła swoje powołanie, ale gdy uporała się z pierwszymi latami studiów przyrodniczych, a potem osiedliła się w Puszczy Białowieskiej, już wiadomo było, że to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Jej chata na leśnej łące, z dala od ludzkich siedlisk, to prawdziwy raj na ziemi, otoczony zielenią, w zimie zasypany śniegiem, a przede wszystkim pełen zwierząt.

Oprócz psów, przyszła pani profesor i autorka licznych książek i filmów przyrodniczych, a także gawęd radiowych, hodowała między innymi, sarny, łosie, owce, czarnego bociana, sowy, oślicę, lochę dzika (Żabcię), kruka (Koraska), a także szczury, kury i pomniejsze ptactwo. Absolutnie każdy zwierz w potrzebie mógł liczyć na jej opiekę, co jest naszym zdaniem fantastycznym przykładem dla innych zwierzolubów.

 

Przeczytajcie książkę, obejrzyjcie któryś z filmów o Simonie, a już nigdy nie powiecie, że nie ma u was miejsca dla psa, czy nie stać was na wyżywienie dodatkowego kota.  

Zapytań: 11, Copyrights © Zwierzolub, 2013 | Wykonanie katalogu: Michał Bollin