Portal usług dla zwierząt

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Najlepsze świąteczne prezenty dla zwierzaka

Osobom, które nie posiadają zwierza (albo raczej takim, których zwierz nie posiada), kupowanie psom czy kotom prezentów pod choinkę może się wydać dość śmieszne. Przecież sierściuch nie rozumie, czym Wigilia różni się od każdego innego dnia. Nie doceni też ładnego opakowania czy ceny samego prezentu. Na szczęście jednak są osoby, dla których zwierzak jest członkiem rodziny i to często takim, z którym spędza się najwięcej czasu. My z naszym psem i kotami śpimy, wypoczywamy, oglądamy telewizję i chodzimy na spacery, więc zupełnie nie rozumiemy, dlaczego nie mielibyśmy z nimi świętować. A ten, kto nie wierzy w to, że zwierz świętuje, nie widział chyba jeszcze jak bardzo pies lub kot potrafi docenić dobry posiłek i chwile spokojnego leniuchowania na kolanach opiekuna.

Dla psa

Nie trudno sprawić psu dobrego prezentu, ale należy się wcześniej porządnie zastanowić. Nie może to być nic niezdrowego ani szkodliwego. No i pamiętajmy także o dostosowaniu rozmiaru, co jest ważne nie tylko przy zakupie rozkosznego wdzianka dla psa (do czegoś takiego chyba nigdy się nie przekonamy, zresztą jest to bardziej prezent dla podziwiających czworonoga ludzi). Doskonałym prezentem dla psa jest na przykład kauczukowa zabawka firmy KONG, która łączy w sobie dwie rzeczy, które nasz pupil prawdopodobnie kocha najbardziej na świecie, czyli jedzenie i zabawę. Kulko i gruszkokształtne twory, do których łatwo zapakować jakiś przysmak, który potem zwierzak musi wydobyć używając łapek, noska i sporej dozy sprytu, to prezent stosunkowo niedrogi i bardzo trwały.

Warto także pomyśleć o ekstra dużej prasowanej kości lub innym smakołyku, który nie jest dla psa dostępny na co dzień. Pamiętajmy tylko, by podarunek umieścić pod choinką w ostatniej chwili, jeśli nie chcemy by został przedwcześnie rozdarty i skonsumowany.

Z doświadczenia wiemy, że wszelkie piszczałki, czy też inne rzeczy wydające dźwięki, się nie sprawdzają. Są po pierwsze denerwujące dla ludzi, a po drugie sam pies uczy się szybko jak rozgryźć gumiaka czy pluszaka by dostać się do dzwoneczka lub piszczałki.

A jeśli zależy wam także, żeby nie tylko wasz pies był szczęśliwy na Święta, odwiedźcie lokalne schronisko, zabierając ze sobą przy okazji kilka paczek karmy i parę kocyków. Od razu zrobi się wam bardziej świątecznie. Taka wizyta to też dobra okazja by się zastanowić czy przypadkiem w nowym roku nie warto adoptować kolejnego członka rodziny.

Dla kota

Nasze koty dostały w tym roku prezent nieco wcześniej, ale nie narzekają z tego powodu. Nowy drapak okazał się strzałem w dziesiątkę. Spędzają na nim teraz całe dnie. Kupując go, mieliśmy na uwadze wymagania naszych niewychodzących mruczków, które potrzebują nie tylko czegoś do drapania, ale i do zabawy, spania oraz obserwowania terenu. Dlatego też zamiast tradycyjnego modelu drzewka, wybraliśmy wersję plac zabaw.

Oprócz drapaka, czeka nas jeszcze zakup kilku nowych zabawek, ponieważ wędki i myszki, którymi bawią się obecnie, są już w opłakanym stanie. Na szczęście już wiemy co lubią, a jakie zabawki zupełnie ignorują, dlatego też do sklepu zoologicznego wybierzemy się ze starymi egzemplarzami i wybierzemy bliźniaczo podobne nowe sztuki.

Tym, którzy jeszcze tego nie mają, polecamy także elektryczny podajnik karmy, zwłaszcza jeśli planują wyjechać na Święta bez kotów. Jeśli jedzenie będzie podane na czas, to jest szansa, że kociaki mniej się będą gniewać na nieobecność opiekunów.  

Zapytań: 11, Copyrights © Zwierzolub, 2013 | Wykonanie katalogu: Michał Bollin