Portal usług dla zwierząt

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Odpowiedni kojec dla psa - w jaki sposób powinien być wykonany?

Podobno to pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, dlatego większość właścicieli chce zapewnić swoim zwierzakom jak najlepszą opiekę i warunki do życia. Sposobem na uszczęśliwienie psa może być długi spacer, codzienna dawka uwagi lub zapewnienie odpowiednio dużej przestrzeni. Należy jednak pamiętać, że pies potrzebuje również odpowiedniego miejsca, które będzie stanowiło odpowiednią ochronę oraz miejsce do spania. Właściciele psów dużej rasy zazwyczaj decydują się na wykonanie kojca i chcą zrobić to jak najlepiej.

Jak powinien wyglądać kojec dla psa?

Kojec dla psa przede wszystkim powinien zapewniać bezpieczeństwo i nie narażać zwierzęcia na obrażenia. Powinien być skonstruowany tak, by podczas gwałtownych ruchów bądź wybuchów szczęścia nie spowodował okaleczeń. Najlepiej zbudować go z elementów stabilnych, które będą także łatwe w przebudowie. Bardzo dobrze sprawdzą się kojce wykonane z elementów stalowych Klemet, które są wytrzymałe i przede wszystkim nie ograniczają widoczności. Nie musimy samodzielnie budować kojca dla psa - zamiast spawać samodzielnie poszczególne elementy stalowe, można skorzystać z gotowych konstrukcji. Najlepiej wybrać producenta, który przygotuje je w określonych wymiarach dostosowanych do potrzeb zwierzaka. Kojec powinien zapewnić odpowiednio dużą przestrzeń przy jednoczesnym umieszczeniu w nim budy oraz pojemników z psim pokarmem.

Szczególne ważne jest podłoże, które powinno być wykonane z odpowiednio przygotowanych materiałów zapewniających bezpieczne poruszanie się psa. Zazwyczaj dobre kojce, przygotowane według określonych standardów wyposażone są w zaimpregnowaną podłogę z desek. Elementy podłoża powinny przylegać do siebie, co ułatwi czyszczenie kojca oraz nie spowoduje poranienia łap psa. Rozwiązaniem może być także płyta OSB. Jeżeli w kojcu znajduje się podłoże naturalne, musi być odporne na pojawienie się błota. W kojcach powinno się unikać podłoża betonowego, które nie stanowi dobrej izolacji cieplnej. Jeżeli podłoże betonowe będzie jedynym rozwiązaniem, należy na jego powierzchni umieścić drewnianą wysepkę zapewniającą strefę przeznaczoną do odpoczynku psa. Istotne jest również zadaszenie. Oczywiście musi być szczelne i bezpieczne, w tym celu najlepiej sprawdzają się blachy trapezowe, np. Klemet.

Kwestie bezpieczeństwa

Kojec musi być bezpieczny nie tylko dla psa, ale również dla właściciela. Jego otwieranie nie powinno sprawiać kłopotu, dlatego zaleca się umieszczenie otwarcia od wewnętrznej i zewnętrznej strony. Należy pamiętać również o tym, że psy to bardzo inteligentne stworzenia i mogą samodzielnie otworzyć kojec za pomocą skoku. Dlatego lepiej by pomieszczenie przeznaczone dla psa było zamykane w sposób umożliwiający otwarcie jedynie przez człowieka.

Kojec dla psa powinien być zbudowany według najwyższych standardów. Istnieją dyrektywy unijne, które określają odpowiednie wymogi. Bez względu na użyte materiały, powinien być bezpieczny i wygodny dla naszego pupila. W tym celu zaleca się konstrukcje z wysokiej klasy materiałów. Pomieszczenie, w którym przez większość czasu znajduje się pies musi być przede wszystkim czyste i zadbane.

Zapytań: 11, Copyrights © Zwierzolub, 2013 | Wykonanie katalogu: Michał Bollin