Portal usług dla zwierząt

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Petsitter dla psa - najlepsza opieka!

Każdy właściciel psa wie, że często opieka nad swoim pupilem jest jak opieka nad dzieckiem. Dotyczy to również tych sytuacji, gdy na dłuższy czas trzeba wyjechać bez swojego ulubieńca. Gdy nie można poprosić znajomych o pomoc w opiece, wtedy rozwiązaniem może być skorzystanie z hotelu dla psów lub usług petsittera.

Dobór odpowiedniego rozwiązania jest kluczowy ze względu na komfort zwierzęcia, dlatego też warto dobrze zastanowić się nad nim. Zarówno hotel, jak i petsitter mają swoje plusy i minusy. Nieważne od decyzji, najlepiej zacząć rozglądać się za wsparciem w opiece jak najwcześniej, aby mieć czas na to, żeby zapoznać się z różnymi propozycjami i wyselekcjonować taka, która okaże się najbardziej atrakcyjna, nie tylko pod kątem kosztów.

 

Hotele dla psów są obecnie szeroko dostępne. W niewysokiej cenie można pozostawić w nich zwierzę na jeden dzień czy dłuższy czas. Jednak hotele te nie zawsze są dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla zwierząt przywiązanych do właścicieli, nieufnych, mocno przeżywających rozstania. Efektem pobytu w hotelu może być brak apetytu, apatia, przygnębienie, a nawet agresja. Dlatego też w takich przypadkach znacznie lepszym rozwiązaniem jest petsitting.

 

Usługa ta polega na zajmowaniu się zwierzęciem pozostającym w domu właściciela, rzadziej jest ono zabierane do domu petsittera. To on zapewnia kompleksową obsługę, na którą składają się wychodzenie na spacery, podawanie karmy, uzupełnianie wody, także pielęgnacja, na przykład wyczesywanie sierści, również podawanie leków, suplementów, wizyty u weterynarza czy w salonie psiej piękności. Dlatego, jak widać, jest to pełna gama różnych usług opieki nad psami czy innymi zwierzakami, co do których w detalach można umówić się z opiekunem.

 

Petsitterów można znaleźć już w tej chwili w internecie – ogłoszenia zamieszczane są na różnych portalach, w tym także poświęconych zwierzętom oraz specjalnych portalach o petsittingu, na których czeka pełna gama ogłoszeń z całej Polski, obejmujące również najbardziej popularne wyprowadzanie psów - Warszawa. Warto poprzeglądać je wszystkie i wyselekcjonować ten atrakcyjne, a następnie umówić się z petsitterami na spotkanie u siebie w domu, aby wybrać tego najlepszego.

Zapytań: 11, Copyrights © Zwierzolub, 2013 | Wykonanie katalogu: Michał Bollin