Portal usług dla zwierząt

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Poznaj tajniki pielęgnacji psiej sierści

Mocna i lśniąca sierść jest najlepszym świadectwem zdrowia i dobrej kondycji psa. Aby twój pupil zachwycał wszystkich wokół swoim pięknym umaszczeniem, niezbędna jest jednak właściwa pielęgnacja sierści przy użyciu odpowiednich środków i akcesoriów. Poznaj tajniki pielęgnacji psiej sierści i dowiedz się, jak sprawić, by była ona piękna i błyszcząca przez cały rok.

Właściwa pielęgnacja psiej sierści to jeden z najważniejszych obowiązków każdego właściciela psa. Niezależnie od tego, czy wychowujesz szczenię, czy dorosłego psa, czy jesteś posiadaczem przedstawiciela rasy krótkowłosej, czy któregoś z długowłosych psów, powinieneś wiedzieć, jak w profesjonalny sposób zadbać o sierść swojego pupila. Dzięki temu, twój pies nie tylko zachwyci wszystkich wokół swoim niebanalnym wyglądem, ale także, znacznie lepiej się poczuje.

Jak pielęgnować skórę psa

Problemy z kołtunami, kręcącą się sierścią i wypadaniem włosów mogą dotyczyć przedstawicieli wszystkich ras psów. Częstą przyczyną takiego stanu rzeczy są liczne choroby i dolegliwości, jednak równie często problem tkwi w braku odpowiedniej pielęgnacji. Jako właściciel psa w żadnym wypadku nie powinieneś zaniedbywać tych kwestii! Regularna kąpiel, częste wyczesywanie sierści i właściwy dobór środków do pielęgnacji są równie ważne, jak karmienie czy aktywność fizyczna zwierzęcia.

Skuteczna pielęgnacja psiej sierści powinna być uzależniona od rodzaju włosa, wieku psa i jego rasy. Wpływ na pielęgnację mają także aktualne lub przebyte choroby lub specjalistyczne uwarunkowania określone przez weterynarza. W przypadku szczeniąt najważniejszy będzie dobór specjalistycznych szamponów i odżywek, które nie tylko pomagają chronić sierść, ale jednocześnie nie powodują podrażnień skóry. Na rynku znajdziemy bogatą ofertę szamponów dla szczeniąt o delikatnej formule. W tym celu warto przejrzeć oferty online, np. sklep internetowy ZooArt.

Dla nieco starszych psów o kręconej sierści powinieneś wybierać szampony ułatwiające rozczesywanie. Nie od dziś wiadomo, że przedstawiciele ras, które charakteryzują się kręconą sierścią, wymagają szczególnej troski dla zachowania pięknej i lśniącej sierści. Oprócz dedykowanych szamponów z odżywką sklepy zoologiczne oferują specjalistyczne szczotki do wyczesywania kręconej sierści oraz trymery do usuwania podszerstka.

Problem suchej skóry

Niektóre psy – tak samo, jak ludzie – mogą mieć problem zbyt suchej skóry. Dla tego rodzaju psów najbardziej odpowiednie będą szampony z dodatkiem biotyny, która nawilża skórę, pielęgnuje włosy i zapobiega ich wypadaniu.

W zależności od rasy psa sama struktura sierści może być bardzo zróżnicowana. Podczas gdy jedne rasy psów charakteryzują się jedwabiście gładką i miękką sierścią, włos innych jest szorstki i twardy. Każdy rodzaj sierści wymaga odpowiedniej pielęgnacji. W przypadku włosów szorstkich równie ważne co kąpiel jest regularne szczotkowanie. Do takiej sierści przeznaczone są specjalne szczotki – zgrzebła o odpowiedniej twardości.

Niezależnie od tego, czy jesteś szczęśliwym posiadaczem jamnika, owczarka niemieckiego, terriera czy przedstawiciela dowolnej, innej rasy, powinieneś pamiętać o nadrzędnej zasadzie – pod żadnym pozorem nie możesz kąpać psa szamponem do mycia swoich własnych włosów. Takie działanie może doprowadzić do poważnych problemów skórnych, gdyż skóra naszych czworonożnych przyjaciół na wiele substancji reaguje zupełnie inaczej niż skóra człowieka. Korzystając z oferty renomowanych sklepów zoologicznych, z pewnością wybierzesz optymalne produkty do pielęgnacji sierści swojego pupila.

Zapytań: 11, Copyrights © Zwierzolub, 2013 | Wykonanie katalogu: Michał Bollin