Portal usług dla zwierząt

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Szczecińskie psiaki mają nowy wybieg

Choć Szczecin, w którym mieszkamy, nie może się skarżyć na brak terenów zielonych i wybiegów dla psów, z wielką radością obserwowaliśmy przez ostatnie tygodnie powstawanie kolejnego psiego placu zabaw. Wybieg powstał w parku im. S. Kownasa, zbudowano go w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego za niemal 130 tys. zł i ma wszystko, o czym może zamarzyć pies i jego właściciel. Są tam urządzenia do aguility, w tym wisząca opona i tor przeszkód, a także toalety dla psów oraz zadaszenie dla ich opiekunów.

Dlaczego nam szczególnie podoba się ten wybieg? Cóż, głównie dlatego, że jest blisko naszego domu, ma wiele atrakcji i nie można się na nim nudzić. W dodatku, dla naszego psa Krakersa (o którym pisaliśmy już wielokrotnie) taki ogrodzony kawałek terenu to jedyna szansa by mógł pobiegać luzem, oczywiście pod warunkiem, że nie ma tam nikogo innego, bo maluch nie lubi towarzystwa. Tutaj można mieć wszystko pod kontrolą. Fantastycznie się zresztą złożyło, że tuż obok jest naprawdę oblegana siłownia pod chmurką, na którą wielu mieszkańców Niebuszewa przychodzi ze swymi czworonogami. Dzięki temu podczas jednego spaceru można zadbać jednocześnie o kondycję psa i człowieka. A ile przy tym zabawy?! W dodatku każdy taki wybieg to miejsce, w którym można się zintegrować z innymi właścicielami psów. Wiadomo, że nic tak nie jednoczy jak wspólne problemy i radości związane z opieką nad sierściuchami.

Jak widać na zdjęciach, Krakers dokonał już inspekcji nowego wybiegu. Poszczególne elementy zostały przez niego zatwierdzone (jak równoważnia, z której spadł) lub zignorowane (toalety dla psów go nie interesują). Niestety nie udało nam się skłonić go nawet do skoku przez oponę, co jak widzieliśmy ostatnio, inne psiaki robią z chęcią. Zwłaszcza liczne w okolicy teriery wszelkiej maści mają tu prawdziwą rozrywkę.

 


Galeria zdjęć

Zapytań: 11, Copyrights © Zwierzolub, 2013 | Wykonanie katalogu: Michał Bollin