Portal usług dla zwierząt

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Twój kot potrzebuje towarzystwa!

Biorąc do domu pierwszego w życiu kociaka, rzadko zastanawiamy się nad tym czy nie będzie mu z nami smutno lub nudno. Tymczasem nie zawsze jesteśmy sami w stanie zapewnić dorastającemu i dorosłemu już kotu taką ilość towarzystwa i zabawy jakich potrzebuje by zachować zdrowie psychiczne i fizyczne. Taki zwierzęcy jedynak może co prawda być zadowolony poprzestając na ludzkim towarzystwie, ale tylko jeśli człowiek poświęca mu wiele godzin i zapewnia swobodne wychodzenie na zewnątrz, gdzie czekają na zwierzę liczne bodźce. W wielu przypadkach jednak naprawdę wskazane jest wzięcie drugiego kota (a najlepiej jest to przewidzieć i wziąć na początku dwa).

Samotne koty częściej cierpią na otyłość, bywają agresywne w stosunku do opiekunów, a także maja objawy kociej depresji. Taki zasmucony, samotny zwierzak potrafi całymi godzinami patrzeć się w okno, nie ma ochoty na zabawę, siusia po kątach, brak mu apetytu i jest ogólnie rzecz ujmując apatyczny. Jeśli zauważasz podobne symptomy u swojego podopiecznego, to może być znak, ze potrzebuje on towarzysza. Nawet jeśli na początku mu się to nie spodoba, to przynajmniej kocie kłótnie i walki nieco go rozruszają, a to już postęp.

Koty nie są samotnikami. Wystarczy tylko zaobserwować dziko żyjące dachowce, zawsze gromadzące się w większe gromady, by się o tym przekonać. Kot posiadający towarzysza w domu jest zdecydowanie w lepszej kondycji psychicznej. Ma się z kim poprzytulać, podrzemać, polizać i pokłócić. Wystarczy tylko przyjrzeć się żyjącym razem osobnikom, by zrozumieć jak złożone jest kocie życie uczuciowe. Do tego kocurom i kotkom poprawia się zdrowie, ponieważ mają lepszą formę dzięki aktywnym zabawom i gonitwom za towarzyszem. No i dzięki drugiemu kotu ludzie również wiele zyskują. Podopieczni nie domagają się aż tylu długich pieszczot i mniej psocą w nocy. Zamiast tego po prostu zajmują się sobą nawzajem i swoimi kocimi sprawami.

Plusów posiadania drugiego kota jest naprawdę wiele. Koty są dzięki temu szczęśliwsze i lepiej się rozwijają, zatem śmiało dokacaj lub od razu kupuj lub adoptuj przynajmniej parę.

 

Zapytań: 11, Copyrights © Zwierzolub, 2013 | Wykonanie katalogu: Michał Bollin