Portal usług dla zwierząt

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Artykuły Zwierzoluba

Porady

brak zdjęcia Cztery łapy na szlaku

Chodzenie po górach jest fajne. Jeszcze fajniejsze, jak się okazuje, może być chodzenie po górach z psem. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie i jak to robić. Są w Polsce psiolubne miejsca, gdzie czworonogi są bardzo miło widziane oraz takie, których lepiej unikać. Jeśli planujesz wędrówkę po parku narodowym, sprawdź w jego regulaminie, czy na pewno możesz zabrać na szlak psa. 

brak zdjęcia Poznaj tajniki pielęgnacji psiej sierści

Mocna i lśniąca sierść jest najlepszym świadectwem zdrowia i dobrej kondycji psa. Aby twój pupil zachwycał wszystkich wokół swoim pięknym umaszczeniem, niezbędna jest jednak właściwa pielęgnacja sierści przy użyciu odpowiednich środków i akcesoriów. Poznaj tajniki pielęgnacji psiej sierści i dowiedz się, jak sprawić, by była ona piękna i błyszcząca przez cały rok.

brak zdjęcia Czy przeglądarkowa gra o psach to tylko czysta rozrywka?

Internet to kopalnia wiedzy, ale także dostęp do różnego typu rozrywki. Jeśli można połączyć zdobywanie ciekawych i pouczających doświadczeń z zabawą, to otrzymujemy coś, na co warto zwrócić uwagę. Tak jest właśnie w przypadku gry o psach, która dostępna jest za pośrednictwem internetu. Jakie korzyści daje taka zabawa?

brak zdjęcia Saga Puszczy Białowieskiej – lektura dla kochających dzikie zwierzaki

Wydawnictwo Marginesy wydało niesamowity zbiór gawęd i opowiadań znanej przyrodniczki Simony Kossak, która była wielką popularyzatorką wiedzy o dzikich zwierzętach i roślinach znajdujących się w Białowieży, a także obrończynią przyrody przed zakusami chciwych ludzi chcących dla zysku jak najwięcej polować i wyrąbywać wspaniały drzewostan tego wyjątkowego miejsca.

brak zdjęcia Kot dla początkujących – must-have posiadacza kota

Choć tytuł nowej książki Beaty Pawlikowskiej sugeruje, że pozycja może się przydać tylko osobom zaczynającym swoją przygodę jako koci opiekunowie, to zapewniamy, że nawet jeśli macie koty już wiele lat, powinniście przeczytać ten poradnik. Zdarza się bowiem, że (tak jak niegdyś autorka) mamy koty od dawna, ale źle się nimi opiekujemy.

Zdrowie

brak zdjęcia Schudnij z psem na wiosnę!

Jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś się na adopcję (lub zakup) psa, to w podjęciu ostatecznej decyzji może pomóc fakt natury zarówno estetycznej jak i zdrowotnej, a mianowicie to, że właściciele psów są szczuplejsi. Mamy na myśli oczywiście tych posiadaczy czworonogów, którzy wychodzą z nimi na regularne spacery, a nie tych przesiadujących na kanapie, noszących psy w ozdobnych plastikowych torebkach czy też narzekających, że ,,ich jamnik jest już tak gruby, że ciągnie brzuchem po trawniku”. Oczywiście posiadanie kochającego opiekuna jest najlepszym co może spotkać każdą psinę, ale także dla człowieka niewiele jest rzeczy tak pożytecznych jak codzienna dawka ruchu w psim towarzystwie.

brak zdjęcia Opieka nad psem po operacji

Jakikolwiek zabieg wykonywany na domowym pupilu to nie tylko ogromny stres dla zwierzaka (często związany też z ogromnym bólem), ale także cierpienie zamartwiającego się opiekuna, który często traci głowę i zupełnie nie wie co robić w tej trudnej sytuacji. Tymczasem trzeźwy ogląd sprawy to podstawa do zapewnia psu właściwej opieki po operacji, co gwarantuje szybszy i mniej bolesny powrót do zdrowia.

brak zdjęcia Wiosna - pomyśl o sterylizacji swojego pupila

Wraz z przyjściem nieco cieplejszych dni, zarówno u psów, jak i u kotów, zaobserwować można wzmożona chęć do rozrodu. Właśnie o tej porze rozpoczynają się u suczek i kotek cieczki i ruje, a u psów i kocurów nadpobudliwość związana z odbieranymi przez nich sygnałami płciowymi. Choć jest to sprawa bardzo naturalna, może wiązać się z wieloma nieprzyjemnościami dla właścicieli zwierząt i z prawdziwym cierpieniem u ich podopiecznych.

Zapytań: 10, Copyrights © Zwierzolub, 2013 | Wykonanie katalogu: Michał Bollin