Portal usług dla zwierząt

+ dodaj darmowe ogłoszenie + dodaj firmę bezpłatnie

Artykuły Zwierzoluba

Zdrowie

brak zdjęcia Schudnij z psem na wiosnę!

Jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś się na adopcję (lub zakup) psa, to w podjęciu ostatecznej decyzji może pomóc fakt natury zarówno estetycznej jak i zdrowotnej, a mianowicie to, że właściciele psów są szczuplejsi. Mamy na myśli oczywiście tych posiadaczy czworonogów, którzy wychodzą z nimi na regularne spacery, a nie tych przesiadujących na kanapie, noszących psy w ozdobnych plastikowych torebkach czy też narzekających, że ,,ich jamnik jest już tak gruby, że ciągnie brzuchem po trawniku”. Oczywiście posiadanie kochającego opiekuna jest najlepszym co może spotkać każdą psinę, ale także dla człowieka niewiele jest rzeczy tak pożytecznych jak codzienna dawka ruchu w psim towarzystwie.

brak zdjęcia Opieka nad psem po operacji

Jakikolwiek zabieg wykonywany na domowym pupilu to nie tylko ogromny stres dla zwierzaka (często związany też z ogromnym bólem), ale także cierpienie zamartwiającego się opiekuna, który często traci głowę i zupełnie nie wie co robić w tej trudnej sytuacji. Tymczasem trzeźwy ogląd sprawy to podstawa do zapewnia psu właściwej opieki po operacji, co gwarantuje szybszy i mniej bolesny powrót do zdrowia.

brak zdjęcia Wiosna - pomyśl o sterylizacji swojego pupila

Wraz z przyjściem nieco cieplejszych dni, zarówno u psów, jak i u kotów, zaobserwować można wzmożona chęć do rozrodu. Właśnie o tej porze rozpoczynają się u suczek i kotek cieczki i ruje, a u psów i kocurów nadpobudliwość związana z odbieranymi przez nich sygnałami płciowymi. Choć jest to sprawa bardzo naturalna, może wiązać się z wieloma nieprzyjemnościami dla właścicieli zwierząt i z prawdziwym cierpieniem u ich podopiecznych.

Zapytań: 9, Copyrights © Zwierzolub, 2013 | Wykonanie katalogu: Michał Bollin